چگونه چیدمان خانه های کوچک را انجام دهیم؟

چگونه چیدمان خانه های کوچک را انجام دهیم؟

رازهای زیبایی یک خانه همیشه برای مهمانان جالب و سوال برانگیز است.

چیدمان خانه مهم ترین رمز یک زیبایی دل انگیز است. تیم تحریریه شیک و تک قصد دارد مطالبی را درجهت تغییر و بهبود دکوراسیون منزل شما در اختیار اعضای ویژه خود قرار دهد.

قصد داریم با طرح سلسله مباحثی در رابطه با دکوراسیون تک تک اجزای خانه ، ترفندهایی را به شما آموزش دهیم  تا با تغییرهای کوچک ، بهبود فوق العاده ای را در چیدمان خانه خود شاهد باشید .

با  مطالعه مقاله های این دسته دیگر دغدغه ای در رابطه با این موضوعات نخواهید داشت .

چگونه آشپزخانه کوچک مان را بچینیم تا دل بازتر شود و تمام وسایل مورد نیازمان در دسترس باشد و از اینکه باید هر روز چند ساعتی از وقت مان را در آن بگذرانیم احساس عذاب نکنیم ؟

با اتاق خواب های کوچک و کم نور جه کنیم ؟ اتاق خواب هایی که  از خوابیدن در آن اتاق احساس آرامش نمی کنید یا همیشه احساس کسالت دارید. چه تغییری می تواند آن را بهبود دهد ؟

با اتاق کودک مان چه کنیم تا علاوه بر اینکه او را از آسیب های محیطی دور نگه می دارد بتواند محیطی باشد که امروز و آینده اش را بهتر رقم زند!

چطور یک اتاق نشیمن راحت و دنج داشته باشیم تا از سپری کردن وقت خود با اعضای خانواده در آن احساس لذت ببریم ؟

چطور از عهده چیدمان یک سالن پذیرایی شیک بر آییم ؟

چیدمان اسباب خانه نیازمند تنوع و تغییر می باشد.دکوراسیون تکراری باعث خستگی روح و روان اعضای خانواده شده و احساس روزمرگی و تکرار به وجود می آورد. با شیوه های ساده نیز می توان دکوراسیون یک خانه را تغییرداده وتنوع ایجاد کرد تا محیط متنوع و جذابی را داشته باشیم.

کارهای ساده ولی بسیار مهم که تاثیر بسزایی درشادابی و بهبود عملکردتان دارد. همه این اسرار را بایستی یک به یک کشف کنیم و به کار ببریم تا یک محیط گرم وصمیمی در خانه بوجود آوریم تا در کنار هم روزهای خوشی را سپری کنیم.

فروش آجر در تهران
چیدمان آشپزخانه های کوچک:

آشپزخانه مرکز زندگی، روزانه خانواده هاست از این رو به آن قلب خانه هم می گویند. اما همه ما شانس داشتن یک آشپزخانه بزرگ و دلباز را نداریم، ولی اگر از ترفندهای هوشمندانه چیدمان آشپزخانه کوچک استفاده کنیم این مسئله آنقدر ها هم مهم نیست.


چیدمان آشپزخانه کوچک

برای اینکه آشپزخانه کوچک تان بزرگ تر و دلباز تر به نظر برسد نکات زیر را رعایت کنید:

حتما می دانید که نور پردازی تأثیر بسیار زیادی بر چشم انداز یک دکوراسیون دارد. اضافه کردن یک لامپ بزرگ و پر نور به یک آشپزخانه کوچک و تاریک شاید تأثیر قابل توجهی داشته باشد، اما اعمال برخی از تغییرات جزئی یا استفاده از عناصری که خاصیت انعکاس نور را دارند تأثیر هر روشنایی، اعم از طبیعی یا مصنوعی را تا چندین برابر افزایش داده و تصویر بزرگ تر و جادارتری از آشپزخانه شما را به اجرا می گذارد.

برای رسیدن به این هدف سعی کنید حد امکان از کابینت های شیشه ای استفاده کنید، این کار باعث می شود نور در فضا منعکس شده و آشپزخانه بزرگ تر جلوه کند.

استفاده از نور در طراحی آشپزخانه کوچک

رنگ های روشن به علت انعکاس نور و ایجاد خطای دید فضاهای کوچک و تاریک را جادار تر و دلباز تر نشان می دهند، اگر استفاده از کابینت های شیشه ای برایتان امکان پذیر نیست، از کابینت هایی با رنگ های روشن خصوصاً سفید کمک بگیرید.

آینه ها در انعکاس روشنایی و بزرگ تر کردن فضاهای کوچک توانایی ویژه ای دارند، با اضافه کردن شان به آشپزخانه های کوچک می توانید از این قدرتشان استفاده کنید، به خصوص اگر آن ها را مقابل پنجره یا نور گیرها نصب کنید.

از نصب پرده های تیره، کلفت و ضخیم خودداری کنید و با انتخاب پرده های حریر اجازه دهید شعله های نور خورشید وارد آشپزخانه شود.

به طور جدی از شلوغ شدن پیشخوان، روی کابینت ها و کانتر آشپزخانه جلوگیری کنید. چرا که شلوغی علاوه بر کوچک کردن فضا باعث ایجاد حس سردرگمی می شوند.

اگر اصرار به اضافه کردن میز ناهارخوری به آشپزخانه کوچک تان را دارید، حتما از میز ناهار خوری های تاشو استفاده کنید.


چیدمان اتاق خواب کوچک

چیدمان خانه های کوچک درد سرهایی دارد، اما اگر با تکنیک های چیدمان فضاهای کوچک آشنا باشید به راحتی می توانید از پس این مشکلات بر آمده و دکور بسیار زیبا و دلنوازی را برای چنین فضاهایی خلق کنید. چنانچه اتاق خواب شما به خاطر کوچکی و کم جایی همیشه نامرتب و بهم ریخته است، بهتر است راهکارهای زیر را مرور کنید.

    از تخت هایی که در قسمت زیر خود کشو دارند استفاده کنید.
    با ساختن کمد از فضاهای کم دو طرف تخت استفاده بهینه کنید.
    پرده ها را به حداقل رسانده و در صورت امکان از پرده های نازک استفاده کنید.
    وسایل اصلی و دیوارها را به رنگ سفید در آورده و از رنگ های روشن و ملایم به عنوان رنگ های مکمل برای عناصر دکوری استفاده کنید.
    به جای چندین شلف ، کمد و نگهدارنده در هر گوشه اتاق از یک کمد یا نگهدارنده سرتاسری بزرگ استفاده کنید.
    از آینه ها و خاصیت شان در ایجاد خطای بصری و بزرگ کردن فضاها استفاده کنید.
    به جای تخت های ثابت از تخت های جمع شونده یا تاشو استفاده کنید.
    از لوستر، آباژر، لامپ های کم مصرف و ... استفاده کنید، چرا که نورپردازی های تزئینی با ایجاد شکل های مختلفی از نور و روشنایی علاوه بر زیبایی و دل انگیز شدن فضا، کاری می کنند که فضا کوچک، بزرگ تر به نظر برسند.
    وسایل اضافی را از اتاق خواب خود خارج کرده و با ایجاد نقطه های خالی اجازه دهید اتاق فضایی برای نفس کشیدن داشته باشد.


چیدمان اتاق خواب کوچک کودک

اگر اتاق کودک تان، کوچک است و شما نمی توانید به راحتی آن را سامان دهی کنید، نکات زیر را با دقت بخوانید.

تخت کودکتان را کمی بالا تر نصب کرده و قسمت زیرین آن را با نصب کشو یا چیدن سبدهای هم شکل و هم اندازه، قفسه بندی کنید، تا کودکتان به راحتی بتواند تمامی لوازم دم دستی خود را در این قفسه ها جای دهد.

از میز تحریر های تاشو و جمع شونده که بر روی دیوار نصب می شوند استفاده کنید. کودک زمانی که به این میز نیاز دارد آن را باز کرده ، و بسته بودن آن در سایر مواقع باعث خلوت تر بودن فضای اتاق می شود.

فضاهای پرت یا گوشه های اتاق را با شلف ها و قفسه های مناسب طبقه بندی کرده و از آن ها برای جای دهی کتاب ها و اسباب بازی های کودک استفاده کنید.

اگر بیشتر از یک فرزند باید از یک اتاق استفاده کنند از تخت های دو یا چند طبقه کمک بگیرید.

به جای استفاده از تخت و کمد جدا، از شکل ادغام شده میز تحری، تخت و کمد کودک استفاده کنید و با اشغال فضای کمتر از همه امکانات بهره بگیرید.

از خرید وسایل اضافی و اسباب بازی های رنگارنگ و جور واجور خود داری کنید. زیرا در صورتی که جای مناسبی برای نگهداری از این وسایل نداشته باشید، شلوغی ایجاد شده به وسیله همین وسایل باعث بهم ریختن تعادل کودک خواهند شد.

نمایندگی قیمت فروش آجر در تهران

Top
لطفا امتیاز دهید: