چند نمونه آجر در ساختمان سازی

چند نمونه آجر در ساختمان سازی


آجر نسوز

با توجه به گسترش صنعت ساختمان سازی، امروزه پرکاربردترین و محبوب ترین نوع آجر، آجر نسوز است. در ساخت آجر نسوز از خاک نسوز و دیرگداز استفاده می شود که دماهای بالاتر از ۱۳۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل می کنند. آجر نسوز دارای انواع مختلف می باشد و بسته به نوع کاربری آن به دسته های مختلف طبقه بندی می شود. هر دسته از این آجرها خصوصیات فیزیکی و شیمیایی مخصوص به خود را دارند.
مهم ترین ویژگی آجرنسوز نما، مقاومت بالا در برابر حریق، رطوبت، تغییرات محیطی و مواد شیمیایی می باشد. همین عامل موجب شده است بسیاری از مهندسان، از آجرنسوز نما برای ساختمان های خود استفاده کنند.


آجر سفالی

این نوع از آجرها در موارد بخصوص در ساختمان سازی به کار می روند. آجر سفالی از گل رس و برخی مواد افزودنی ساخته می شود و نسبت به نفوذ آب بسیار مقاوم است. از آجر سفالی برای مواردی که لازم باشد ملات ساختمانی به خوبی به یکدیگر بچسبند، استفاده می شود. انتخاب این مدل از آجرها به ضخامت آن ها و نوع پروژه ساختمان بستگی دارد.


آجر ماسه آهکی

یکی دیگر از انواع آجر، آجر ماسه آهکی است. استفاده از این آجر زیاد مرسوم نیست؛ آجر ماسه آهکی در برابر محیط های اسیدی و دارای رطوبت بالا مقاومت خوبی ندارند. ماده اولیه تشکیل دهنده این نوع آجرها، سیلیکات کلسیم است.

نمایندگی فروش آجر لفتون سفال در تهران

Top
لطفا امتیاز دهید: